12 joulu 2019

Lohkokisa 14.12. on nyt aikataulutettu

Lohkokisat

Lohkokisa on nyt aikataulutettu. Tulettehan paikalle ajoissa ja mikäli teille syntyy este osallistumiselle ilmoitattehan asiasta viipymättä Tuomakselle 044-3020511, Kiitos.

Lisää lohkokilpailusarjasta täältä.

Minitennis

9-11 (paikalle 8.45)

Julietta R,  Alexandra J,  Matteo T, Nicklas E, Pyry P, Lukas S-L, Levi T, Tuomo P, Niilo K, Alex K, Amos L, Axel V, Joel L, Alvar L

11-13 (paikalle 10.45)

Anton S, Aaro M, Alexandros F, Benjamin W, Vilho D, Aleksandr K, Noa M, Sulo L, Kaarlo O, Ann-Sophie S, Lumi M, Elina M, Annika S, Josefine R, Elin W

13-15 (paikalle 12.45)

Oskar K, Isabella S, Mio M, Tomas H, Winston W, Alma V, Paavali S, Edwin P, Jan K, Lassi L, Kasper N, Emil H, Andreas A

Miditennis

9-10.30 (paikalle 8.45)

Elma V, Frida L, Olivia L, Aida D, Helmi S, Ines L, Elina M, Selma K

12-13.30 (paikalle 11.45)

Pyry P, Linus R, Viggo R, Tuomo P, Paavo K, Niilo S, Valtteri T, Carl von B,

15-16.30 (paikalle 14.45)

Ida K, Nella M, Henrik H, Wilhelm G

2-peli (vihreä täpläpallo)

13.30-15 (paikalle 13.15)

Walle V, Niilo S, Jeremias J, Paavo K, Henrik H, Aleksi K, Noa T, Ville H

2-peli (kova pallo)

10.30-12 (paikalle 10.15)

Siiri R, Aaro R, Kaius S, Otto B, Allan V, Alex T, Axel N, Lukas H

15-16.30 (paikalle 16.15)

Joel P, Anton K, Anton L, Artturi H

 

Nähdään lauantaina, Tervetuloa!
05 joulu 2019

Hyvää Itsenäisyyspäivää!

Itsenäisyyspäivänä ei pidetä normaaleja harjoituksia.
Sekä U10-, juniori- että aikuisvalmennuksen harjoitukset on peruttu perjantaina 6.12.

21 marras 2019

Hiihtolomaleiri 2020

HLK järjestää hiihtolomaleirin helmikuun lopussa viikolla 8 (17.2.-21.2.2020).

Leiri on suunnattu tennistä harrastaville 7-12 -vuotiaille alakoululaisille, ensisijaisesti HLK:ssa U10 Keltaisissa, U10 Vihreissä tai juniorivalmennuksessa harjoitteleville pelaajille.

Pelaajia leirille otetaan 12-40 kpl, joten ilmoittaudu ajoissa mukaan.
Leirin viimeinen ilmoittautumispäivä on 2.2.2020.

Hiihtolomaleirin lisätiedot ja ilmoittautuminen

20 marras 2019

TEHO Sport Tennisliigaa Meilahden liikuntakeskuksessa 29.-30.11.

HLK:n miesten TEHO Sport Tennisliiga -joukkue jatkaa loistavasti alkanutta kauttaan kahdella kotiottelulla perjantaina 29.11. ja lauantaina 30.11.

Perjantaina 29.11. klo 17 alkaen HLK – GT (GraniTennis)

Lauantaina 30.11. klo 16 alkaen HLK – Smash-Kotka

Tennisliiga-otteluihin on ilmainen sisäänpääsy!
Tulethan ajoissa paikalle, tarjolla glögiä ja pipareita.

Nähdään katsomossa!

31 loka 2019

Lohkokisa 2.11. on nyt aikataulutettu

Lohkokisat

Lohkokisa on nyt aikataulutettu. Tulettehan paikalle ajoissa ja mikäli teille syntyy este osallistumiselle ilmoitattehan asiasta viipymättä Esalle 0407010673, Kiitos.

Lisää lohkokilpailusarjasta täältä.

Minitennis

9-11 (paikalle 8.45)

Julietta R, Josefine R, Isabelle K, Alexandra J, Annika S, Elina M, Ann Sophie S, Erika W, Frida L, Selma K, Aurora N, Carla T, Filip K, Jan K, Kasper N, Levi T

11-13 (paikalle 10.45)

Bruno M, Caspar S, Mark M, Uuno R, Toivo P, Leo S, Valtteri T, Daniel K, Alex K, Alvar L, Axel V, Patrik S, Mio M, Vilho S

13-15 (paikalle 12.45)

Joel L, Eero R, Andreas A, Amos L, Oliver F, Viljami O, Aron D, Tuomo P, Akseli J, Sulo L, Otto K, Elias K, Samuel J, Vilho D, Aleksandr K, Ilmari K, Benjamin W, Amos M

Miditennis

12-13.30 (paikalle 11.45)

Johannes K, Noa T, Wilhelm G, Joona K, Henrik H, Alex T, Eero K, Kaius S

13.30-15 (paikalle 13.15)

Hede K-B, Aleksi Ku, Jesse H, Olivia L, Elma V, Selma K, Iines T, Nella M

15-16.30 (paikalle 14.45)

Paavo K, Sebastian M, Olli K, Daniel K, Leo S, Mark M, Viggo R, Uuno R

16.30-18 (paikalle 16.15)

Adrian L, Linus R, Carl B, Valtteri R

2-peli (vihreä täpläpallo)

9-10.30

Caspar S, Wilhelm G, Jeremias J, Walle V, Adrian L, Henrik H, Alex T, Joona K

2-peli (kova pallo)

10.30-12 (paikalle 10.15)

Gabriel M, Oliver K, Ville H, Aleksi Ko, Joel P, Lukas H, Axel N, Johannes K

16.30-18 (paikalle 16.15)

Henrik M, Anton K, Anton L, Artturi H

 

Nähdään lauantaina, Tervetuloa!
17 loka 2019

Lohkokisat 19.10. on nyt aikataulutettu

Lohkokisat

Lohkokisa on nyt aikataulutettu. Tulettehan paikalle ajoissa ja mikäli teille syntyy este osallistumiselle ilmoitattehan asiasta viipymättä Tuomakselle 0443020511, Kiitos.

Lisää lohkokilpailusarjasta täältä.

Minitennis

9-11 (paikalle 8.45)

Julietta R, Josefine R, Kasper N, Joel L, Axel V, Rene N, Filip K, Niilo K, Alvar L, Aksel J, Lili F, Tobias K, Mio M, Sulo L, Vilho D, Aaro M, Alexandr K, Amos M

11-13 (paikalle 10.45)

Bruno M, Kaius K, Johannes K, Toivo P, Leo S, Valtteri T, Tuomo P, Nico B, Mark M, Edwin P, Benjamin W

 

Miditennis

9-10.30 (paikalle 8.45)

Iida K,  Johannes K, Kaius K, Nico B, Valtteri T, Mark M, Edwin P, Susanna K

10.30-12 (paikalle 10.15)

Sebastian M, Frida L, Jesse H, Aida D, Alex T, Aurora N, Eero K, Nella M

 

2-peli (kova pallo)

12-13.30 (paikalle 11.45)

Gabriel M, Oliver K, Alex T, Ville H, Artturi H, Janina H, Anton K

 

Nähdään lauantaina, Tervetuloa!
08 loka 2019

TEHO Sport Tennisliiga käynnistyy!

Miesten TEHO Sport Tennisliiga käynnistyy tulevana viikonloppuna.

HLK aloittaa kauden 2019-2020 mitalin tavoittelun vierasottelulla Turussa kohtaamalla TVS:n Jarkko Nieminen -areenalla. Kauden avausottelu pelataan lauantaina 12.10.  klo 16:00 alkaen.

Kauden ensimmäinen kotiottelu pelataan sunnuntaina 13.10. Meilahdessa klo 14:00 alkaen. Vastustajaksi sunnuntain otteluun saapuu TaTS Tampereelta. Otteluun on vapaa pääsy.

Lisäinfoa TEHO Sport Tennisliigasta löydät: http://www.tennisliiga.fi/

NÄHDÄÄN SUNNUNTAINA MEIKUSSA JA KANNUSTETAAN HLK VOITTOON!

08 loka 2019

Juniorien lohkokilpailusarjan 2. osakilpailu pelataan 19.10.

Kauden 2019-2020 toiset junioreiden lohkokilpailut pelataan Meilahdessa lauantaina 19.10. ja ilmoittautuminen on jo käynnissä.

Ilmoittautuminen lohkokilpailuihin tapahtuu sähköpostilla osoitteeseen kilpailut@hlk.fi

Lisätietoja lohkokilpailuista löytyy osoitteesta: https://www.hlk.fi/lohkokilpailu/

Kaikki juniorit rohkeasti mukaan!

08 loka 2019

Koulujen syyslomalla harjoitukset normaalisti

Koulujen syysloman aikana viikolla 42 (14.-20.10.) kaikki harjoitukset (aikuisvalmennus, juniorivalmennus, U10) pidetään normaalisti.

27 syys 2019

Lohkokisat 28.9. aikataulu

Lohkokisat

Lohkokisa on nyt aikataulutettu. Tulettehan paikalle ajoissa ja mikäli teille syntyy este osallistumiselle ilmoitattehan asiasta viipymättä Tuomakselle 0443020511, Kiitos.

Lisää lohkokilpailusarjasta täältä.

Minitennis

9-11 (paikalle 8.45)

Julietta R, Alexandra J, Ellen L, Annika S, Lumi M, Elina M, Anhe L, Aamu L, Viola H, Isabelle K, Jan K, Alex K, Axel V, Joel L, Vilho P, Patrik U,

11-13 (paikalle 10.45)

Frida L, Aurora N, Carla T, Josefine R, Rene N, Ilmari K, Walter G, David R, Valtteri R, Benjamin W, Samuel J, Patrik S

13-14.30 (paikalle 12.45)

Nooa M, Otto K, Vilho D, Tobias K, Alexandr K, Alvar L, Sulo L, Eero R, Aaro M, Niilo S, Valtteri T, Paavo K, Daniel K, Tuomo P, Emil H, Toivo P, Levi T, Mark M,

 

Miditennis

9-10.30 (paikalle 8.45)

Selma K, Frida L, Elma V, Olivia L, Wilhelm G, Kaius K, Nico B, Axel N

10.30-12 (paikalle 10.15)

Pyry P, Daniel K, Jesse H, Valtteri T, Mark M, Linus R, Carl B, Leo S

15-16.30 (paikalle 14.45)

Paavo K, Niilo S, Sebastian M, Noa T, Alex T, Viggo R, Ahti P, Susanna K

 

Vihreä täpläpallo

12-13.30 (paikalle 11.45)

Tuukka T, Daniel R, Leo K, Joona K, Walle V, Alex T, Jeremias J, Axel N

 

2-peli (kova pallo)

13.30-15 (paikalle 13.15)

Gabriel M, Joel P, Artturi H, Anton L, Oliver K, Otto B, Henrik M, Kaius K,

 

Nähdään lauantaina, Tervetuloa!