10 helmi 2020

HLK:n valmennustunnit koulujen hiihtolomalla 17.-23.2.

HLK:n juniorivalmennus on tauolla koulujen hiihtolomalla viikolla 8. Junioreiden normaaleja viikottaisia harjoituksia ei siis pidetä 17.-23.2. välisenä aikana.

Aikusvalmennukset sen sijaan pidetään normaalisti.

10 helmi 2020

HLK:lle pronssia TEHO Sport Tennisliigassa!

HLK:n miesten joukkue saavutti SM-pronssia TEHO Sport Tennisliigassa kaudella 2019-2020.

HLK voitti Smash-Kotkan lauantaina 8.2. pelatussa pronssiottelussa otteluvoitoin 3-0.

HLK:n joukkueessa kaudella 2019-2020 pelasivat:

Karl Kiur Saar
Daniil Glinka
Masi Sarpola
Roni Hietaranta
August Ehrnrooth
Kapteeni: Sami Ikonen

Onnea joukkueelle hienosta saavutuksesta!

30 tammi 2020

Lohkokisa 1.2. on nyt aikataulutettu

Lohkokisat

Lohkokisa on nyt aikataulutettu. Tulettehan paikalle ajoissa ja mikäli teille syntyy este osallistumiselle ilmoitattehan asiasta viipymättä Tuomakselle 044-3020511, Kiitos.

Lisää lohkokilpailusarjasta täältä.

Minitennis

9-11 (paikalle 8.50, ovet aukeavat vasta 8.45)

Julietta R,  Annika S, Lumi M, Elina M, Julia S, Isabelle K, Alexandra H, Amelie S, Eva F, Elin W, Josefine R, Ann-Sophie S, Helmi S, Elmo S, Oskar K, Eetu K, Erin V, Paavali S, Alma V, Winston W, Viljo T

11-13 (paikalle 10.45)

Edwin P, Lassi L, Jan K, Amos L, Otto K, Otto T, Eero Ko, Lasse T, Axel V, Andreas A, Tuomo P, Pyry P, Valtteri T

13-15 (paikalle 12.45)

Aksel J, Niilo K, Elias K, Sulo L, Joel L, Alvar L, Into J, Kaarlo O, Walter G, Anton S, Aaro M, Vilho D, Amos M

Miditennis

9-10.30 (paikalle 8.45)

Caspar S, Eero K, Uuno R, Niilo S, Johannes K, Jesse H, Paavo K, Mark M

10.30-12 (paikalle 10.15)

Elma V, Susanna K, Olivia L, Ida K, Nella M, Frida L, Iines T, Aida D

13.30-15 (paikalle 13.15)

Henri L, Tuomo P, Pyry P, Levi T, Axel V, Valtteri T, Toivo P, Daniel K

2-peli (vihreä täpläpallo)

12-13.30 (paikalle 11.45)

Walle V, Niilo S, Jesse H, Daniel K, Caspar S, Alex T, Paavo K, Noa T

2-peli (kova pallo)

15-16.30 (paikalle 14.45)

Lukas T, Aaro R, Ella M, Caspar H, Otto B, Kaius S, Alex T, Joona K

16.30-18 (paikalle 16.15)

Joel P, Daniel V, Artturi H, Siiri R

 

Nähdään lauantaina, Tervetuloa!
30 tammi 2020

TehoSport Tennisliigan välierä Meikussa lauantaina 1.2.

TehoSport Tennisliigan miesten runkosarjavoittaja HLK pelaa välieräottelunsa Meilahden liikuntakeskuksessa lauantaina 1.2. klo 17 alkaen. HLK:n vastustaja välieriin selviää perjantai-illan puolivälieräotteluista.

Välieräotteluun on ilmainen sisäänpääsy.

Tunnusta väriä (uudet HLK-pipot myynnissä lauantaina) ja tule kannustamaan HLK finaaliin!

Hyökkää HLK!

 

03 tammi 2020

Kesäleirien 2020 ilmoittautuminen auki!

HLK:n suosittujen lasten tennisleirien kesän 2020 ilmoittautuminen on avattu.

Lisätiedot ja ilmoittautuminen

03 tammi 2020

Hiihtolomaleiri 2020

HLK järjestää hiihtolomaleirin helmikuun lopussa viikolla 8 (17.2.-21.2.2020).

Leiri on suunnattu tennistä harrastaville 7-12 -vuotiaille alakoululaisille, ensisijaisesti HLK:ssa U10 Keltaisissa, U10 Vihreissä tai juniorivalmennuksessa harjoitteleville pelaajille.

Pelaajia leirille otetaan 12-40 kpl, joten ilmoittaudu ajoissa mukaan.
Leirin viimeinen ilmoittautumispäivä on 9.2.2020.

Hiihtolomaleirin lisätiedot ja ilmoittautuminen

19 joulu 2019

Hyvää Joulua!

HLK:n valmennusryhmien syyskauden viimeinen harjoituspäivä on sunnuntaina 22.12.

Kevätkausi alkaa hyvin ansaitun joululoman jälkeen aikuisilla torstaina 2.1.2020 ja junioreilla tiistaina 7.1.2020.

Huom! Loppiaisena ei pidetä harjoituksia!

Hyvää ja rauhallista joulua!

HLK

12 joulu 2019

Lohkokisa 14.12. on nyt aikataulutettu

Lohkokisat

Lohkokisa on nyt aikataulutettu. Tulettehan paikalle ajoissa ja mikäli teille syntyy este osallistumiselle ilmoitattehan asiasta viipymättä Tuomakselle 044-3020511, Kiitos.

Lisää lohkokilpailusarjasta täältä.

Minitennis

9-11 (paikalle 8.45)

Julietta R,  Alexandra J,  Matteo T, Nicklas E, Pyry P, Lukas S-L, Levi T, Tuomo P, Niilo K, Alex K, Amos L, Axel V, Joel L, Alvar L

11-13 (paikalle 10.45)

Anton S, Aaro M, Alexandros F, Benjamin W, Vilho D, Aleksandr K, Noa M, Sulo L, Kaarlo O, Ann-Sophie S, Lumi M, Elina M, Annika S, Josefine R, Elin W

13-15 (paikalle 12.45)

Oskar K, Isabella S, Mio M, Tomas H, Winston W, Alma V, Paavali S, Edwin P, Jan K, Lassi L, Kasper N, Emil H, Andreas A

Miditennis

9-10.30 (paikalle 8.45)

Elma V, Frida L, Olivia L, Aida D, Helmi S, Ines L, Elina M, Selma K

12-13.30 (paikalle 11.45)

Pyry P, Linus R, Viggo R, Tuomo P, Paavo K, Niilo S, Valtteri T, Carl von B,

15-16.30 (paikalle 14.45)

Ida K, Nella M, Henrik H, Wilhelm G

2-peli (vihreä täpläpallo)

13.30-15 (paikalle 13.15)

Walle V, Niilo S, Jeremias J, Paavo K, Henrik H, Aleksi K, Noa T, Ville H

2-peli (kova pallo)

10.30-12 (paikalle 10.15)

Siiri R, Aaro R, Kaius S, Otto B, Allan V, Alex T, Axel N, Lukas H

15-16.30 (paikalle 16.15)

Joel P, Anton K, Anton L, Artturi H

 

Nähdään lauantaina, Tervetuloa!
05 joulu 2019

Hyvää Itsenäisyyspäivää!

Itsenäisyyspäivänä ei pidetä normaaleja harjoituksia.
Sekä U10-, juniori- että aikuisvalmennuksen harjoitukset on peruttu perjantaina 6.12.

20 marras 2019

TEHO Sport Tennisliigaa Meilahden liikuntakeskuksessa 29.-30.11.

HLK:n miesten TEHO Sport Tennisliiga -joukkue jatkaa loistavasti alkanutta kauttaan kahdella kotiottelulla perjantaina 29.11. ja lauantaina 30.11.

Perjantaina 29.11. klo 17 alkaen HLK – GT (GraniTennis)

Lauantaina 30.11. klo 16 alkaen HLK – Smash-Kotka

Tennisliiga-otteluihin on ilmainen sisäänpääsy!
Tulethan ajoissa paikalle, tarjolla glögiä ja pipareita.

Nähdään katsomossa!